DİŞ LEZYONU NEDİR?

Diş Lezyonu Nedir?

Diş kökünde meydana gelen kistler ve kesecikler olarak bilinen diş lezyonu dişlerde meydana gelen bakterilerden oluşan, birçok kişinin karşılaştığı bir rahatsızlıktır. Her ne kadar ilk duyulduğunda tedirgin edici olsa da doğru tedavi ve bakım ile iyileştirilmesi mümkündür. Diş lezyonu kişilerin sadece sağlığını değil gündelik hayattaki aktivitelerini de olumsuz yönde etkilemektedir. Bir iltihaplanma sonucu oluşan bu durum gerekli tedaviler yapılmadığı takdirde ağrılar yaşanmasına neden olmaktadır.

Diş Lezyonu Neden Olur?

Diş lezyonu birçok nedene bağlı olarak oluşabilmektedir. Fakat genellikle çürükler ve iltihaplanmalar diş lezyonunun sebepleri arasında görülmektedir. Dişlerde meydana gelen çürükler gerekli tedavi yapılmadığında diş lezyonuna neden olmaktadır. Gece uyurken dişleri sıkmak, diş lekelenmeleri de diş lezyonu sebeplerindendir. Diş lezyonları diş etlerinde, diş minelerinde görülmektedir. İlerlemeye başlayan süreçte diş sinirlerini de etkilediğinden oldukça ağrılı süreçleri de beraberinde getirebilmektedir.

Diş Lezyonu Tedavisi

Diş lezyonu tedavisinde en önemli etken bütün hastalıklarda olduğu gibi erken tanıdır. Diş lezyonu tedavisi bu sürecin durumuna, hastaya ve diş hekimine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Erken müdahale yapılması ile diş lezyonu oluşumu engellenebilirken gelişen süreçte kanal tedavisi de uygulanabilmektedir. Eğer süreç çok ilerlemiş ise hem kanal tedavisi hem de apikan rezeksiyon denen bir uygulama ile diş lezyonundan kurtulmak mümkün olmaktadır. Fakat bu tedavi süreçleri hasta ve hekim arasında belirlenerek, süreç de buna göre değişkenlik göstermektedir. Burada önemli olan doğru tedavi uygularken gerekli bakımları da gerçekleştirmektir.

Diş Lezyonu Oluşumunu Engellemek için Ağız Duşu Kullanımı

Diş lezyonu gibi sorunlarla karşılaşmadan önlem almak, ağız ve diş sağlığınızı korumak istiyorsanız ağız duşu kullanımı verebileceğiniz en sağlıklı kararların başında gelmektedir. Dakikada 2400 su atışı yaparak kan sirkülasyonunu artıran Aquapick ağız duşları ile ağız sağlığınızı korurken diş taşı oluşumu gibi çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verecek süreçleri de önleyebilirsiniz. Hiçbir plastik madde içermeyen Aquapick ağız duşları her yaşta bireyin kullanımına da uygundur. Kullanmaya başladığınız ilk günden itibaren farkı hissedeceğiniz, hem sizin hem ailenizin vazgeçilmez ürünü olacak Aquapick ağız duşları sayesinde ağız ve diş sağlığınız her zaman güvende!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.