SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

CEO’muzun dedesinin Cumhuriyet’in ilk yıllarında çocuklarını okutabilmek ve bölgeyi kalkındırabilmek için verdiği mücadelede, çocuklarını bölgede okul olmaması ve ülkemizde ki maddi sıkıntılardan ötürü ve yeteri kadar kaynaklara ulaşamamaktan dolayı 2 oğlunu okuma sevdasıyla kara kışta uzun yollar yürüyerek okula giderken kaybeder. Bunun üzerine dönemin Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Başbakan İsmet İnönü’yü arayarak, köyüne bir okul yaptıracağını fakat öğretmene ihtiyaçları olduğunu iletir ve kendilerine öğretmen göndermelerini ister ve bugün bu köyden 25’den fazla profesör çıkmıştır ve her biri Türkiye’mizin güzide üniversitelerinde, tıp fakültelerinde kürsü başkanlıkları bölüm başkanlıkları yapmış, devletimize milletvekili ve cumhurbaşkanlarımıza bakanlarımıza danışman olarak hizmetler vermiştir.

İşte böyle bir aile bireyi ve böyle bir babanın oğlu olan CEO’muz Dr. Mehmet Fırat Doğan aynı hassasiyet ve özen ile ülkesine elinden gelen desteği vermeye devam etmektedir.

Bu düşünceden yola çıkarak, Aquapick Türkiye içinde yaşadığı topluma değer sağlamayı temel sorumluluk alanlarından biri olarak görmektedir ve başta ağız ve diş sağlığı projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerini hayata geçirmeye devam etmektedir. Özellikle Türkiye’de yanlış ve eksik yapılan ağız bakımı sonrasında ağız ve diş problemleri çok yaşanıyor. Aquapick Türkiye olarak, ağız ve diş bakımının çocukluktan itibaren doğru yapılması gerektiği için ülkemizde İlkokul öğrencilerine bilinçlendirme çalışmaları yapmaktayız. Aquapick Türkiye, yaşadığımız toplumda sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için çalışmaktadır.
Ağız ve Diş sağlığı alanında göstermiş olduğu sosyal sorumluluk projelerine, Gençlerin Gelişimi, Gençlerin İstihdama Kazandırılması, Kadın-Erkek Eşitliği, Kırsal Bölge Gelişimi ve Fırsat Eşitliği gibi birçok konuda da sosyal sorumluluk projelerine devam etmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz:

– Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 21-22 Kasım tarihleri arasında CEO’muz Dr. Mehmet Fırat Doğan ve Diş Hekimi Dr. Adem Can Karaçor ile birlikte Gaziantep Altınüzüm Beldesine bağlı Altınüzüm İlköğretim İlkokulu’nda çocuklarımızı ağız ve diş sağlığı kontrolleri yapıldı. Doğru diş fırçalama ve ağız bakımı yapmaları için gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Okulumuza ve çocuklarımıza hediye ettiğimiz ağız duşu ve diş fırçaları ile rutin ağız ve diş sağlığı temizlikleri yapmaları sağlanıp, devamlı kontrolleri devam etmektedir.

-Pandemi yüzünden ara verilen bu sosyal sorumluluk projesi pandemi sonrasında da devam edecektir.

Pandemi döneminde ise farklı şehirlerde ihtiyacı olan 66 aileye gıda, giyecek ve yakacak yardımı yapıldı. Yardım yapılan iller şu şekilde; Kars’ta 10 aile, Erzurum’da 10 aile, Gaziantep 10 aile, Mersin’de 7 aile, Konya’da 6 aile, İstanbul’da 10 aile, Şırnak’ta 5 aile ve diğer 8 aile de farklı illerde bulunuyor. Belirli aralıklarda yardımlarımız devam etmektedir.

Gıda Yardımı