DİŞ İMPLANTI TEDAVİ SÜRECİ

Diş İmplantı Tedavi Süreci

Ağızda eksik dişlerin yerine çene kemiği içerisine yerleştirilen vidalar olarak bilinen implant tedavisi ile eksik dişler doldurulmaktadır. Diş implantı tedavi süreci ve implant aşamaları kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Çene kemiği içerisine yerleştirilen titanyum vidaların üzerine kron, köprü gibi hastanın ihtiyacına uygun diş protezleri yapılmaktadır.

Diş İmplantı Tedavi Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Öncelikle hastanın genel ağız ve diş sağlığına bakılarak muayene edilir. Üç boyutlu görüntüler ile hastanın ağzına uygun diş implantları belirlenir. Milimetrik ölçümler sonucunda yapılacak tedavi kararlaştırılır. Hasta bu ön planlamaları da tedavi sürecini de öncesinde bilir ve ona göre hekimi ile tedaviye başlar. Diş implantı sırasında anestezi yapılmaktadır. Çene kemiğinde uygun yuvalar açılır ve bu yuvalara implantlar yerleştirilir. En son aşamada da dikiş atılarak işlem sonlandırılır.

Tedavi süreci hastaya göre değişkenlik gösterse de dikişler genellikle bir hafta sonra alınmaktadır.

Diş İmplantı Tedavisine Başlamadan Önce Neler Yapılmalı?

Diş implantı oldukça önemli bir işlemdir ve bu konuda titiz davranılması gerekmektedir. Bu nedenle hekiminizin iyi olması, ağız ve diş sağlığınız için en uygun tedaviye karar verilmesi ve işlem öncesinde ağız ve diş sağlığınız için gerekli bütün muayene işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Böylelikle yanlış tedavi gibi olumsuz durumların da önüne geçerken tedavi sürecinde en az şekilde zorlanmanızı garantilemiş olabilirsiniz. Diş hekiminiz ile tedavi sürecine karar verdikten sonra hekiminizin dikkat etmenizi söylediği unsurlara da aynı şekilde özen göstermeniz gerekmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı için Ağız Duşu Kullanımı

Siz de ağız ve diş sağlığınızı korumak istiyor, herhangi bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız düzenli ve doğru bakım kadar ağız duşu kullanımı da büyük önem taşımaktadır. Aquapick ağız duşları dakikada 2400 su atışı yaparak hem kan sirkülasyonunu hızlandırır hem de derinlemesine temizlik sağlar. Herhangi bir plastik madde içermemesi ile her yaşın kullanımına uygun Aquapick ağız duşu ilk kullanımdan itibaren sizin de ailenizin de vazgeçilmezi olacak. Yaptırdığınız her işlemin uzun süreli olmasını sağlarken diş taşı oluşumunu da önlemektedir. Siz de hemen Aquapick ağız duşlarını deneyin ağız ve diş sağlığınız için endişelenmeyin!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.