Aquapick, ağız ve diş sağlığı problemlerine son veriyor

kobi aktüel aquapick haberi

Aquapick, fırçalamadan daha fazlasını gerektiren diş bakımına bilimsel olarak kanıtlanmış en etkili ve kolay çözümler sunarak ağız sağlığını korumak ve geliştirmek için 29 yıldır çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

65 ülkede 29 yıldır ağız duşu dünya sektör lideri olan Aquapick, 1990’lardan bu yana dünyada ilk ağız duşu üretimini gerçekleştiren firmalardan olup, devamlı ürün yeniliği ve Ar-Ge’ye yaptığı yoğun yatırımlar sayesinde daha iyi kalite ve servis ile müşterilerine daha fazla memnuniyet devamlılığı sözü vermiş ve üniversitelerce kanıtlanmış geliştirdiği dünyanın en güçlü ve en etkili atış tekniği ile Samsung güvencesinde patentli ağız duşu üretimine devam etmektedir.

Aquapick, Türkiye’de bulunduğu 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde 85 bilimsel etkinlik, fuar, kongre, sosyal sorumluluk projeleri ve üniversitelerde konu olduğu doktora tezlerinin yanı sıra onlarca uluslararası bilimsel yayınla adından çokça söz ettirdi.

Dünya Ağız Duşu Lideri

Kendi sektöründe liderliği elinde bulunduran Aquapick, şuan dünya pazarının %70’ine sahip durumda. Ağız ve diş sağlığı alanına getirmiş olduğu inovatif, patentli ve bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış cihazları sayesinde birçok problemin önüne geçmeyi başardı ve başarmaya devam ediyor.

Aquapick neden Türkiye’de?

Aquapick’in Türkiye pazarına girme sebeplerinin başında, ülkemizde 30 milyonu aşkın sayı ile diş eti hastalıklarına sahip kişi sayısının yüksekliği ve 40 yaş üstü bireylerde %70’i aşan dişsizlik oranı geliyor. Ayrıca diş kayıplarının ardından yapılan protez ve implant tedavilerine değinecek olursak; implant kayıpları dünyaya oranla çok yüksek seviyeleri yakalamış durumda. Özellikle temizliği en zor olan implant üstü hibrit protezlerde yeterli hijyen sağlanamadığı için bu kayıplar daha da çoğalıyor.

 Sadece Diş Fırçalamak Yetmiyor – Ağız ve Diş Sağlığına Bilimsel Etki

Yapılan araştırmalarda sadece diş fırçalamanın ve ek olarak kullanılan ara yüz fırçası ve diş ipinin ağızda yeterli hijyen sağlamadığı, fırçalamanın ağız sağlığına yalnızca %30 etki yarattığı görülmektedir. Aquapick geliştirmiş olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış patentli atış tekniği ile diş fırçasının ulaşamadığı her noktaya girerek ağızda %100 hijyen sağlıyor.

Aquapick ile ilgili üniversitelerde yapılan uluslararası bilimsel makalelerde; cihazın düzenli kullanımıyla dakikada 2200 su atışı tekniği sayesinde 3. günün sonunda diş etlerindeki kan sirkülasyonunu %150 oranında arttırdığı, diş eti kanamalarını ve çekilmelerini durdurduğu kanıtlanmıştır. Bunu sağlayan etken; dünyada sadece Aquapick’in sahip olduğu Samsung tarafından geliştirilmiş olan atış tekniğidir.

Diş fırçasının yeterli hijyen sağlayamadığını genel olarak bilsek de kullanımı oldukça zor olan diş ipi ve ara yüz fırçasının da yeterli ağız bakımını yapamadığını bir çoğumuz bilmiyoruz. Yine yapılan bir doktora tezinde Aquapick’in diş ipi ve ara yüz fırçasına oranla en az 2 kat daha etkili olduğu kanıtlandı.

Neden Aquapick?

Dünyadaki en yüksek basınca sahip ve bilimsel olarak kanıtlanmış atış tekniğine sahip cihaz olan Aquapick; atış tekniğinden pompasına kadar Samsung patentli olup Türk ve Dünya Diş Hekimleri tarafından da onaylandı.

Türkiye’deki 20.000 Diş Hekimi tarafından onay alan ve hekimlerin üniversitelerdeki bilimsel çalışmalarına istinaden çokça güvenilip önerilen Aquapick; dört kişilik bir cihaz olup, 12 basınç aralığı ile küçük bir çocuktan büyük bir erişkine kadar her yaş aralığında kullanım imkanına sahip ve her ağız yapısına uygun olarak tasarlanmış olup, halkımızın ağız sağlığını güvence altına almaya geldi.

Genel ağız hijyeninin sağlanmasında Aquapick; geliştirilmiş su atış tekniği sayesinde fırçanın ulaşamadığı her noktaya %100 oranında girerek bakteri plağını ortadan kaldırıp diş taşı oluşumunu engelliyor. Ayrıca ülkemizde artan implant ve protez tedavilerindeki implant kayıplarının sıklığının başında tedavi sonrası yeterli ağız hijyeninin sağlanamaması geliyor. Aquapick, implant, protez ve ek olarak ortodonti tedavilerinin sağlıklı devam etmesi için mutlaka kullanılması gereken bir cihaz.

Aquapick, Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi Sponsoru

Geçtiğimiz günlerde TDB’nin İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlemiş olduğu Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi’nin Sponsorlarından olan Aquapick, yine binlerce diş hekimine ve diş hekimliği öğrencilerine ürün deneyimi yaşattı. 4 gün boyunca yaşattığı bu deneyimden sonra almış olduğu büyük memnuniyet ve yüzlere kazınan gülümseme ile kongreye güzel bir kapanış yaptı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir