Covid-19 Pandemi Sürecinde Aquapick Ağız Duşunun Önemi Nedir?

Covid-19 Pandemi Sürecinde Aquapick Ağız Duşunun Önemi Nedir?

Ağız Sağlığında Aquapick kullanımı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünün 11 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilmesinin ardından hepimiz maske takmak, sosyal mesafe oluşturmak dışında, kişisel bakımımızın en önemli parçası olan ağız sağlığımızı da daha çok önemsemeye başladık. Covid-19 ‘a yakalanan kişiler üzerinde yapılan incelemelerde, Ağız sağlığına dikkat eden kişilerin Covid’e yakalanmadığı ve/veya Covid’i daha hafif ve ciğerlere inmeden ağız bölgesinde yok ettiği görülmüştür. Kısacası Ağız sağlığına etkili şekilde dikkat eden kişilerin Covid 19 hastalığına yakalanmalarında azalma görüldüğü ve/veya yakalandıktan sonra çok zarar görmeden atlattıkları görülmüştür. TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği) tarafından da ağız sağlığının Covid sürecinde önemi defalarca kez anlatılmıştır.

Ağız ve diş sağlığımız için daha fazla hijyen sağlayabileceğimiz konusunda endişelenmemeliyiz. Yetersiz gelen rutin alışkanlıklar dışında ağız duşu kullanımı bu hijyeni arttırmakta yardımcı olacaktır.

Aquapick, patentli uç yapısı, yüksek basıncı ve patentli atış tekniği sayesinde diş fırçası, diş ipi, gargara gibi ağız ve diş sağlığında kullanılan araçların tam anlamıyla sağlayamadığı temizliği ağzımızın her bölgesine girerek, %100’e çıkarmakta ve aynı zamanda var olan veya oluşmak üzere olan bütün diş eti hastalıklarının önüne geçmektedir. Ayrıca diş kayıplarının ardından yapılan protez ve implant tedavilerine değinecek olursak; ülkemizde implant kayıpları dünyaya oranla çok yüksek seviyeleri yakalamış durumda. Bunun en önemli nedeni yetersiz hijyen ve sadece diş fırçası ve diş ipi ile hijyen sağlanabileceği algısının olmasıdır. Özellikle temizliği en zor olan implant üstü hibrit protezlerde yeterli hijyen sağlanamadığı için bu kayıplar daha da çoğalmaktadır.  

Ağız Sağlığında Covid-19’un Etkileri Nelerdir?

Ağız sağlığı genel sağlığın en önemli parçalarından biridir, hatta sağlıklı beden ağızda başlamaktadır. Bu sebeple kendimizi ve çevremizi korumak için önce ağız sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Bağışıklık sisteminin yüksek tutulması korona ile mücadelede en önemli etkendir, yetersiz ağız ve diş sağlığı da bağışıklık sisteminin düşmesine ve koronanın ilerlemesine olanak sağlamaktadır.

Covid-19 salgını boyunca artan vakalar ile evlerimizden çıkmak ve sosyalleşmek konusunda yaşadığımız sorunlardan dolayı ruhsal sağlığımızın da bedenimizde etkileri olmuştur. Örneğin kişisel bakımımızı erteleme, yapmama veya yapmak istememe gibi durumlardan dolayı ağız sağlımızı etkileyen sorunlar oluşmuştur. Bu anlamda Google arama motorunda en çok aratılan kelime gruplarının diş taşı, diş temizleme, ağız kokusu, diş çürüğü gibi ağız ve diş sağlığını olumsuz etkileyen etkenler olması, pandemide ağız ve diş sağlığını, azımsanamayacak kadar önemli hale geldiğini göstermektedir. Fakat pandemiden korunmak için almış olduğumuz bütün önlemlerin en başında ağız sağlığımızı korumak gelmektedir. Bunun için düzenli diş fırçalamanın yanında Aquapick Ağız Duşu kullanarak ağız sağlığımızı %100 oranında koruyabilir ve Covid-19 virüsünün yayılmasını azaltabilir, kendimizi ve çevremizi daha iyi koruyabiliriz.

Covid-19 sürecinde Neden Aquapick Ağız Duşu Tercih Edilmeli?

Üniversitelerde yapılan bilimsel yayınlar ve araştırmalarda dünyanın en etkili ağız duşu olarak kabul edilen Aquapick, tüm dünyada ve Türkiye’de de yüz binlerce ürün satan ve yoğun talep görmesi ile ağız ve diş sağlığında akla gelen ilk marka olmayı başarmıştır.

Aquapick Ağız Duşu basınçlı su vererek ağızda derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Samsung patentli atış tekniği sayesinde diğer markaların aksine basınçlı suyu dakikada 2400 su atışı yaparak vermektedir. Bu sayede 3. günün sonunda diş etlerindeki kan sirkülasyonunu %150 arttırarak diş eti kanamalarının ve çekilmelerinin de önüne geçmektedir. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili birçok bilimsel makalede adından söz ettirmiş, çeşitli doktora ve makalelerde yerini almıştır. Patentli organik uç yapısı sayesinde tüm kör noktalara girerek daha detaylı bir temizlik sağlamaktadır. Gözle görünen veya görünmeyen her besin atığı ve bakterinin yok olmasını sağlamakta ve ağız sağlığında vazgeçilmez bir ürün olmaktadır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir